Gurbeti yaşamayan anlayamaz..
Bildiginiz açık ceza evi.. 11 ay ölesiye gibi çalışır.. Izin parası biriktirir.. İmkanın varsa biriktirebildiysen 3 hafta gidersin çünkü yazın 4 kişilik ,bir ailenin ucak parası şanslıysan minimum 2000€ tutar.. Bide harçlığın olacak, yanında Sevdiklerini öpüp koklamanın bedeli budur ..
Gurbette yasayanlar mutluluklarını satın alır öyle gelir Türkiye’ye çünkü yaz oldumu 2 misli arttırırlar herşeyin fiyatını.. Koskoca senede aileni 1 kere görürsün.. Kardeşlerini anneni, babanı ,sevdiklerini o koca yılda bir kere koklarsın.. Doyamazsın Türkiye’ye gitmene bir kaç ay kala geçmez o günler, bitmez..uçağa binince saatler bile ilerlemez..
hele birde arabayla 2600 km sürüyorsan
Gittiğinde bitmesin, yavas geçsin günler diye dua edersin..
Gurbetten gelen misafirlerinizi izleyin uzaktan..
Geç yatarlar, ama ne kadar geç yatarlarsa yatsınlar erken kalkarlar. Ne kadar az uyursa, okadar çok kalmış gibi hisseder.Yillarca gider gelir..
Her sene ailesinden ayrılırken bir yanı ölür.. Gelirken heyecandan, dönerken ömründen hep bir yanı eksilir.. Geleceği zaman ailesi karşılar sevinçle evde bayram havası olur. Yolcu ederken cenaze evine döner.. Kimsenin yüzü gülmez, herkes ağlar.. Böyle geçer bir gurbetçinin ömrü.. Sonra bir bakarsın bir uçak iner.. Ailesi gelir, tabutunu teslim alir.. Gülerek, heyecanla beklenen o misafir ağlanarak, ağıtlarla karşılanır.. Kimsesiz gibi.. Bir uçağın deposunda bir eşya gibi gelir.. Sevdiklerine ve ülkesine..kısaca Gurbet Yarı Ölümdür zaten..

Kategoriler: Blog

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir